طراحی گرافیک

طراحی گرافیک

طراحی گرافیک

طراحی گرافیک

طراحی گرافیک صدایی آشنا برای تمام کسانی است. که به خوبی می دانند دنیای امروز اگر زیباتر از گذشته شده است. این را مدیون افرادی است که خلاقیت و هنرهای خود را که بسیار ارزشمند است. به دنیای امروز منتقل کرده اند. و با استعداد و خلاقیتی که در این زمینه دارند باعث شده اند. دنیای امروز ما به زیبایی هرچه تمام تر خود برسد. و این زیبایی ها در نقش نقش تمام شاهکارهای هنری این افراد خلاق و مبتکر به خوبی دیده می شود.

طراحی گرافیک چیست؟

گرافیک از ریشه کلمه یونانی گرافیکوس گرفته شده است. بدین معنی که گرافیک، نمایشی بصری روی یک سطح اطلاق می شود. نظیر دیوارها، کاغذها، صفحه نمایش کامپیوتر یا حتی یک سنگ و غیره که در آن نوعی اطلاع رسانی، چهره نگاری یا سرگرمی وجود دارد.

کار اصلی یک طراح گرافیک

طراحان گرافیک، مفاهیم بصری را با استفاده از نرم افزار کامپیوتری و یا دست ایجاد می کنند. آنها با این کار سعی دارند. تا ایده های الهام بخش خود را پیاده سازی کنند. و در اطلاع رسانی و ارتباط با مصرف کنندگان و زیبا سازی دنیای پیرامون استفاده کنند. آنها طراحی و توسعه هویت بصری شرکت ها و موسسات و کسب و کار های بزرگ و کوچک در اختیار دارند. خلق دنیایی زیبا از رسالت های یک طراح گرافیک است.

بخش های اصلی هنری طراحی گرافیک

  • هنر های بصری: شامل چیزهایی مانند عکاسی و تصویر برداری می شود.
  • تایپوگرافی: هنر یا فرآیند تنظیم، ترتیب بندی و یا طراحی حروف می شود.
  • صفحه آرایی: تنظیم المنت های بصری در یک صفحه چاپ شده است.

اهمیت گرافیک در دنیای کنونی

برای چند لحظه چشمان خود را ببندید. دنیایی را تصور کنید که هیچ طراحی گرافیک در آن وجود نداشته باشد. چه به شکل گذشته و چه به شکل امروزی. حتما شما هم به این نتیجه می رسید. که حتی تصور دنیای بدون رنگ هم بسیار سخت است. دنیایی بدون اشکال، خطوط، رنگ های و سایر جلوه های بصری دیگر.

اهمیت طراحی گرافیک آنقدر بالا است. که می توان به این نکته اشاره کرد. امروزه همه شهرها زیبایی خود را مدیون طراح گرافیک هستند. جایی که هویت (لوگو و نام تجاری)، انتشارات (مجله ها و روزنامه ها و کتاب ها)، تبلیغات چاپ، پوسترها، بیلبوردها، گرافیک وب سایت و عناصر، اپلیکیشن ها، جلوه های بصری رسانه های تصویری، علائم و بسته بندی محصولات و غیره، همه و همه بدون گرافیک چیزی خسته کننده ای بیش نبود. گرافیک است که به دنیای ما هویت بصری می دهد. با احساسات و ادراک انسان ها بازی می کند. و عمیق ترین تاثیرات را روی آنها می گذارد.

ارزش کار و توانایی های یک طراح

همانطور که تاکنون به این مساله پرداخته ایم. ارزش و اهمیت حرفه طراحی بسیار فراتر از آن چیزی است. که تصورش را می کنیم. بنابراین کسی که خود را به عنوان یک طراح گرافیک می داند. باید از توانایی های بسیار بالایی برخوردار باشد. چرا که بخش عمده ای از دنیای تجارت و دنیای بصری در دستان این علم است.

علیرغم باور عموم شغل طراحی گرافیک نه تنها آسان نیست. بلکه سختی ها و پیچیدگی های مخصوص خود را نیز دارد. به طور خلاصه طراحی یک کار بسیار بسیار پر ارزش است. در عین حال که کاری سخت و ظریف نیز هست. ولی با این حال همواره درآمد یک طراح در ایران و چه در جهان همواره پایین تر از آنی است که این کار ارزش آن را دارد. با این حال کسانی هم هستند که توانسته اند. با داشتن مهارت های گرافیک همچون طراحی لوگو، طراحی کارت ویزیت، طراحی پوستر، طراحی تراکت، طراحی جلد کتاب و … به درآمدهای بسیاری دست پیدا کنند.

همچنین بسیاری از وب سایت ها اکنون به دنبال گرافیست های حرفه ای می باشند. که بتوانند سایت آنها را به زیبایی هرچه تمام تر طراحی کند. به عنوان مثال در نظر بگیرید شما یک شرکت طراحی سایت هستید. و می خواهید. برای یکی از صفحات خود (به عنوان مثال طراحی سایت در تهران) زیبایی های گرافیکی نیز اضافه کنید. تا با استفاده از آن بتوانید مشتریان بیشتری را برای سایت خود بدست آورید. مسلما در اینجا، کار یک طراح به وضوح حس خواهد شد. و ارزش کار آن بیش از پیش نمایان خواهد شد.

از این رو شما می توانید برای کسب اطلاعات در مورد هر یک از طراحی گرافیک برای کسب و کار و فروشگاه اینترنتی خود، با کارشناسان تیم شرکت آریل در ارتباط باشید. تا مشاوره ای تخصصی زیر نظر افراد خبره و با تجربه دریافت نمایید.

Enter your keyword